Hakkımızda Yazılanlar

ÜÇ MAYMUN
(Eklenme tarihi:11.12.2008)

Üç Maymun hikâyesi hepimiz tarafından bilinen bir hikâyedir. Duymaması gerekiyor, duyduğu halde. Görmemesi isteniyor, gördüğü halde. Doğruları bildiği halde söylememesi gerekiyor, kim dinler. Doğruları haykırmadan mizah kurallarına uygun olarak söylemenin yollarını çok iyi bilen Üç Maymun’la sizleri tanıştırmak istiyorum. Henüz ben de tanışmadım, tanışmış kadar oldum sadece, nasıl mı? Yazdığı yazılarla, fikirlerini kâğıda dökebilecek kadar cesur, kalp atışlarını kilometrelerce uzaktan bana hissettiren bu güzide fikirlerle dolu insanları tanımadan kaynaşıverdik işte. Bir avuç insanın neler yapabileceğini hissettirdiler bana. Her türlü konuyu kendine özgün üslubuyla kaleme alan genç beyinlerin bir arada bulunduğu bir grup yaratıcı kalemin bir araya geldiği ve yeni bir dünya oluşturduğu sayfaları mutlaka okumalısınız.
Kim bu üç maymun neredeler, neler yapmışlar, neler yapmak istiyorlar, sizin kadar bende bu sorulara yanıt arıyordum. Yazdıkları yazıları henüz okudum. Bir biri ardına fikir bombardımanını yazılarında hissetmemek mümkün değil. Usta kalemlerin kıvrak zekâlarına sahip bu genç yazarların, sitesindeki yazıları okumanızı tavsiye ederim.
Küçücük satırlarda dağları eriten sıcaklığı içinizde hissetmek isterseniz… http://www.3aymun.wordpress.com bloğuna girin. Kendi gözlerinizle okuyun, kendi kalbinizin atışlarını blog yazılarının arasında hissedeceksiniz. Daha fazla açıklama yapmadan siteyi gezmenizi ısrarla rica ediyorum. Erdemliğin yaşı olmaz demişti, Hocalarımdan Mevlana’nın 21. torunu. Celâleddin Rumi Çelebi “Allah Rahmet Eylesin” benden rahmet diledi galiba. http://www.3aymun.wordpress.com bloğunda gördüklerim, okuduklarım, hayallerimi canlandıran serüvenlerin içinde kendimi kaybettim. Genç dinamik ve sade yaşamın kaleminden damlayan satırları okuduğum zaman heyecanımı saklayamadım.
Tanışmak istediğim bu gençlerin aklından geçenleri okumak için gözlerine bakmak yeter diye düşünüyorum. Analar kimleri yetiştirmiş, nasıl yetiştirmiş, karmaşık düşüncelerle aklını mantığını kullanamayacak duruma getirilen gençlerin yanı sıra böyle idealist fikirlerle kendini donatmış gençlerin varlığını hissetmek beni çok mutlu etti. Bu dünya, bu evren kabuk değiştirmeye başlamış bile.
2014 senesini beklemeye gerek duymadığım bir an işte bu satırları yazdığım an. 2014 senesi de nerden çıktı diyeceksiniz. Hele bu üç maymunun yapıtlarını bir okuyun. Sonra 2014 senesinin ne anlama geldiğini beraberce tahmin etmeye başlayalım. Unutmayın Üç Maymunun hikâyesi gerçek yaşamın ta kendisi olmuş. Okuyun, görün, söyleyin, söyletin, hissedin, hissettirin. Saygılarımla…
Kuantum Düşünce Grubu Başkanı Ahmet Nuray
http://www.ahmetnuray.com sitesinden izinli olarak alınmıştır.
 
Değerli yorumlarından ve ilgisinden ötürü; 3 MAYMUN ekibi olarak Ahmet Nuray’a teşekkürlerimizi sunarız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s