Saat 07.00

Yayınlandı: 23 Aralık 2008 3aymun tarafından YAZMADILAR içinde
Etiketler:, , , , ,

 

Işığımı kapatıyorum. Hava hafif aydınlanmış zaten. Televizyonda Deryalı Günlerin tekrarı. Programın adı önemli mi bilmem. Ama Derya önemli bir isim. Hepsi denizler gibi med cezirlere maruz kalarak deliriyorsa bunun en canlı örneği kendisi. Sesini duyduktan sonra televizyonu da kapatmaya karar veriyorum. Şimdi üzülüyorum bunları yazınca, kime ne zararı vardı ki, ama esas soru kime ne yararı vardı ki olmalı..

 

Neyse; yatağa uzanıyorum. Her zamanki tren sesleri kalbimden geçiyor sanki. Sağa dönsem oda çok geride kalıyor, sırtım boşluktayken her an açık hedef. Sola dönsem dışarsı uğulduyor, göremediğim her ses hayal gücüme malzeme… Yok, uyuyamıyorum ben.

 

Açıyorum perdeyi hafif, izin veriyorum gün ışığına, insanım ne de olsa erimem. Uzanıyorum tekrar. Bir o yana bir bu yana sallanıyor hep adabıyla duran ağaç. Dikkatimi çekiyor, ona yoğunlaşıyorum. Rüzgarı bir kez daha en kadimi seçiyorum doğanın duygularından. Koca ağacı ne hallere soktu meret.

 

436_bb

 

Birden farkediyorum. Ağaç aslında bir baykuş. Sabaha kadar uyumamış ve tüm gecesini bir şeylere odaklamış yorgun bir beyinle görüyorum ki; ağaç bir baykuş. Baykuş bir ağaç da olabilir. Ona şu an karar veremiyorum. Gözleri bana dikilmiş. Hiç de hayra alamet olmayan bakışları uykumu deliyor. Hayırdır inşallah yine de. Hep beni mi izliyormuş, ne zamandır ordaymış..

 

Hızla çekiyorum perdeyi. Işığımı açıyorum. Televizyonumu da, e hadi oldu olacak bilgisayara da bir bakalım. Apartman sesleniyor yavaş yavaş. Tak tak tuk topuklu ayakkabılı kadınlar. İşlerine gidiyorlar. İnsanların bu saatlerde işleri var. Ve farkında değiller; yanı başlarında duruyor bir baykuş ağaç – ağaçtan baykuş …

 

Yazarım ben bunu diyorum. Yazarım hapsederim beyaz sayfalara. Eskiler akan suya okurlarmış. Bu da yeni dönem batıllarından olsun. Batıl deyince de aklıma geldi; baykuşlar uğursuz muydu? Şimdi nerden geldi de beni buldu sanki herşey pek bir uğurlu hayatımda da. Kızdım baykuşa, ağaca, yani emin değilim kendime de kızmış olabilirim. Yani bir işin olsaydı, tak tuk ayakkabılar, çoktan uyumuş kalkmış giyinmiş çıkmış yollarda sürünüyordun..

 

Oldu olacak görüntüsünü gizlemiştir bir ağaca bir baykuş, bir baykuşa özenmiştir bir ağaç belki de… İş edinmiş işte kendine. Ben de kendi korkularımı iş ediniyorum, yazmaya değişiyorum uyuma isteğimi.. Bir baykuş da benim içimde gizli…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s